اولين يادواره شهداي غريب و آزادگان شهيد استان


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، صبح پنجشنبه 29 مرداد ماه اولین یادواره شهدای غریب و آزادگان شهید با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری، مدیران کل ستادی استانداری، فرماندار یزد، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ، مسئولین استان و اقشار مختلف مردم در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره 25 هزار نفر آزاده شهید جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت : فرهنگ آزادگان شما فرهنگ ایثار، شهادت طلبی، پایمردی و مقاومت بوده و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی ایران نتیجه این ایستادگی فرزندان انقلاب است.
وی ادامه داد: پیشرفت ملت ایران در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی ثمره پیوند با دین اسلام و پیروی از ولایت فقیه است و وقتی شش کشور قدرتمند جهان با ایران بر سر میز مذاکره می نشینند نشان از حیات سیاسی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی نعمت امنیت و آرامش را یکی از نعمتهای بزرگی دانست که ملت ایران از آن به برکت انقلاب اسلامی برخوردار شده اند و یادآور شد : امروز ایران امن ترین کشور جهان اسلام است و این نعمتی است که به برکت خون شهدا و ایثار جانبازان، آزادگان و ازخودگذشتگی خانواده های آنها به دست آمده است.
وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد : بالاترین مرتبه حیات رسیدن به قرب الهی است و شهدا با شهادت خود به این حیات واقعی دست یافته اند.