برگزاري انتخابات سالم در دستور كار دولت تدبير و اميد قرار دارد


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد پيش از ظهر دوشنبه 16 شهريور ماه نشست مشترك فرمانداران شهرستان هاي استان با حضور استاندار يزد، معاونين استاندار، فرمانداران شهرستان هاي تابعه، مديركل آموزش و پرورش استان و مديركل روابط عمومي استانداري در پژوهشكده تعليم و تربيت تالار فرهنگيان يزد برگزار شد.
استاندار يزد در اين نشست مشترك با تقدير از مسئولين استان و فرمانداران در ارائه گزارش به مردم و رسانه ها در هفته دولت اظهار داشت : در هفته دولت امسال پاسخگويي مسئولين و پرسشگري مردم بيشتر از سالهاي گذشته مدنظر قرار گرفت و روابط عمومي نيز در اين رابطه، پوشش هاي خوبي را انجام داد كه اين فعاليت ها شايسته تقدير است.
"سيدمحمد ميرمحمدي "  با اشاره به اهميت گزارش دهي به مردم گفت: مسئولين بايد پروژه ها و فعاليت هاي انجام شده را با جزئيات و هزينه هاي مطرح شده به اطلاع مردم برسانند تا مردم در جريان خدمات بزرگي كه دولت تدبير و اميد در دو سال گذشته انجام داده قرار گيرند.
وي به پروژه هاي افتتاح شده در شهرستان ها اشاره و عنوان كرد: فرمانداران گزارش مكتوبي در اين رابطه به استانداري ارائه دهند تا فعاليت هاي صورت گرفته در استان را به طور مستند به مراجع بالاتر ارسال گردد.


هدف هيأت هاي اجرايي و نظارت برگزاري انتخابات سالم و پاسداري از رأي مردم به عنوان حق الناس است


" ميرمحمدي " به دو انتخابات مهم پيش رو در سالجاري اشاره كرد و ادامه داد: تمام هدف دولت تدبير و اميد اين است كه انتخاباتي باشكوه، سالم و باحضور حداكثري مردم برگزار نمايد.
عالي ترين مقام اجرايي استان با بيان فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر حق الناس بودن رأي مردم تصريح كرد: صيانت از آراي مردم از اصلي ترين برنامه هاي دولت يازدهم است و تمام برنامه ريزي ها بايد به گونه اي انجام شود تا اعتماد مردم تقويت شود و اين مهم به فعاليت سالم و قانوني هيأت هاي اجرايي و نظارت بر انتخابات، بازمي گردد.
وي هدف هيأت هاي نظارت و اجرايي را در انتخابات مشترك دانست و گفت: هيأت هاي اجرايي و نظارت نبايد يكديگر را متفاوت از هم بدانند بلكه هر دو يك وظيفه و هدف مشترك دارند و آن برگزاري سالم انتخابات و پاسداري از رأي مردم به عنوان حق الناس است .


رفع محروميت از مناطق محروم ضروري است


استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود رفع محروميت از شهرستان ها را يكي از وظايف مهم و ضروري فرمانداران عنوان و خاطرنشان كرد : همه ما بايد براساس سياست هاي دولت تدبير و اميد و بر محور قانوني عمل نمائيم و تحت فشار فرد يا گروه خاصي در انجام مسئوليت هاي خود قرار نگيريم.
"ميرمحمدي " با اشاره به اينكه تمام دستگاه ها و نهادهاي دولتي بايد در خدمت مردم باشند افزود: رويكرد دولت يازدهم اتمام پروژه هايي است كه 80 درصد پيشرفت فيزيكي داشته اند و با بهره برداري از آنها مردم برخوردار مي گردند و فرمانداران بايد اتمام پروژه هايي را در دستور كار قرار دهند كه در جهت خدمت به رفاه مردم قرار گيرند.


هماهنگي سازمان مديريت و برنامه ريزي با استانداري


عالي ترين مقام اجرايي استان احياء سازمان مديريت و برنامه ريزي را از اقدامات شايسته دولت تدبير و اميد دانست و ادامه داد: سازمان مديريت در استان كاملا" با مسئولين ارشد استان، استانداري و فرمانداري ها هماهنگ است و رئيس اين سازمان نيز در تعامل با استاندار و مسئولين ارشد استان است و همه مقامات استاني تلاش خود را در خدمت به مردم استان معطوف ساخته اند.
وي همچنين بر ضرورت اجرايي نمودن نقشه توسعه فرهنگي استان تأكيد كرد و افزود: بايد كميته ها و شوراهاي مختلف در سطح هاي مختلف براي اين مهم شكل گيرد و يك شبكه گسترده  براي اجرايي نمودن نقشه توسعه فرهنگي استان حتي در سطح محلات و متشكل از افراد متخصص، متدين و معتمد مردم داشته باشيم.


مسئولين به مردم پاسخگو باشند


استاندار يزد مسئوليت در دولت را مسئوليتي مهم دانست و گفت: همه ما بايد پاسخگو به مردم باشيم و عملكردمان به گونه اي باشد كه بتوانيم پاسخ مناسبي به مطالبات مردم بدهيم.
"ميرمحمدي " با انتقاد از اينكه برخي از مسئولين از پاسخگويي به مردم شانه خالي مي كنند اظهار داشت: گاهي مشاهده مي شود بعضي از مسئولين در شبكه هاي اجتماعي يا گفتگو با رسانه ها خود را به جاي مردم مي گذارند و مشكلات و مسايلي را كه برعهده خودشان است تا رفع كنند را از زبان جامعه بيان مي كنند كه اين معضلات وجود دارد و به عبارتي ديگر سعي در فرافكني و عدم پاسخگويي به مردم دارند كه اين در دولت تدبير و اميد جايگاهي ندارد.
وي فرمانداران و مسئولين استان را توصيه نمود كه تمام وقت خود را براي خدمت به مردم قرار دهند و از جايگاه و مسئوليتي كه به آنها داده شده به نحو مطلوب درجهت خدمت به مردم استفاده نمايند.


فرهنگيان مورد احترام ما هستند


عالي ترين مقام اجرايي استان با اشاره به فرارسيدن ماه مهر و بازگشايي مدارس ضمن قدرداني از زحمات فرهنگيان استان تصريح كرد: فرهنگيان، دانش آموزان و خانواده آنها مورد احترام ما هستند و فرهنگيان فرهيخته استان نيز با وظيفه شناسي و مسئوليت پذيري كه دارند همواره در جهت خدمت به ارتقاء تحصيلي دانش آموزان گام برداشته اند.
"ميرمحمدي" تأكيد كرد: بايد برنامه هاي ويژه ماه مهر و بازگشايي مدارس به نحو مطلوب تدوين شود و مباحث مربوط به ترافيك و رفت و آمد دانش آموزان نيز با كمك نيروي انتظامي و راهنمايي و رانندگي استان رسيدگي شود و در روز آغاز سال تحصيلي برنامه هايي تهيه شود كه در بين دانش آموزان ايجاد انگيزه و نشاط لازم را فراهم نمايد.


هيأتهاي مذهبي استان در كشور سرآمد هستند


استاندار يزد در پايان سخنان خود "ماه محرم " را فرصت مناسبي براي جذب جوانان  و نوجوانان به فعاليت هاي مذهبي و ديني دانست و گفت: بايد از اين ظرفيت براي جذب و مشاركت جوانان در برنامه هاي مذهبي استفاده نمائيم.
"ميرمحمدي" نظم و ترتيب، نوحه خواني، اشعار پر مغز، موزون و منظم بودن حركات هيأت ها و سينه زني آنها و يكدستي ظاهر عزاداران حسيني در استان را مثال زدني دانست و خاطرنشان كرد: اين يگانگي و هماهنگي نشان از يك توسعه يافتگي و بلوغ در كارهاي گروهي و مشاركت هاي اجتماعي در استان دارد و بسيار ارزشمند است.
گفتني است در ابتداي اين نشست كه مديركل آموزش و پرورش حضور داشت هر يك از فرمانداران به بيان مشكلات و مسائل شهرستان هاي تحت مسئوليت خود در حوزه آموزش و پرورش و تعليم و تربيت پرداختند و در بخش دوم نشست نيز هر يك از معاونين مباحث مربوط به حوزه كاري خود را با فرمانداران در ميان گذاشتند و فرمانداران هماهنگي هاي لازم را انجام دادند.