نقش تاثیرگذار بانکها در توسعه اقتصادی استان


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، شورای بانکهای استان، ظهر دوشنبه 27 بهمن ماه با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار یزد، رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان و مدیران کل بانکها و نمایندگان بخش خصوصی در سالن کنفرانس ساختمان شماره 2 استانداری برگزارشد.
در این جلسه معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار یزد اظهار داشت: امروز استان یزد در بسیاری از بخشها از جمله صنعت ، اقتصاد و ایجاد اشتغال در بین استانهای کشور جایگاه برتر و ممتازي دارد که بخش عمده ای از این جایگاه را مدیون همراهی بانکهای استان هستیم .
محمد رضا بابایی افزود: نه تنها در ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی استان موفق بودیم بلکه امروز بخشی از اشتغال سایر استانها نیز بر عهده ماست.
وی ادامه داد: بانکهای استان مشارکت بسیار خوبی در مباحث اقتصادی و ارائه تسهیلات با سرمایه گذاران ، تولید کنندگان و صاحبان صنایع داشته اند.
بابایی عنوان کرد: وقتی در استان اشتغال ایجاد می شود ، علاوه بر رونق یافتن اقتصاد و افزایش ارزش افزوده بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی کاهش می یابد.
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار یزد گفت: در جلسه شورای بانکهای استان آخرین وضعیت بانکهای استان بررسی شد و به بانکها توصیه گردید نسبت به منابعی که دارندتسهیلات بیشتری به تولید کنندگان و واحدهای صنعتی ارائه دهند.
بابایی اظهار داشت: همچنین در جلسه شورای بانکهای استان منابع صندوق توسعه ملی از لحاظ ارزی و ریاست مورد بررسی قرار گرفت تا استان یزد سهم خوبی از این صندوق داشته باشد.
وی ادامه داد: در رابطه با استمهال وام های کشاورزی که در قانون بودجه سال 93، بند ( د ) تبصره 11 دیده شده است بانکها نسبت به این بند هم اقدامات لازم را انجام خواهند داد.
در ادامه این جلسه مدیران کل بانکهای دولتی ، نمایندگان بخش خصوصی و صاحبان صنایع به بیان دیدگاههای خود پرداختند و مشکلات و چالشهای مورد نظر بررسی گردید.